TFS dendert door en blijft ongeslagen koploper!

Gepubliceerd op 16 december 2024 om 13:45

Zaterdag 14 december stond de laatste wedstrijd voor de winterstop op het programma. Dit keer tegen de nummer twee van de competitie Donkerbroek. Deze wedstrijd stond eigenlijk drie weken geleden op het programma maar werd toen afgelast vanwege de winterse omstandigheden. Beide ploegen laten voorafgaand op social media weten zin te hebben in de wedstrijd. Donkerbroek spreekt over ‘Kraker van formaat tegen de koploper’ en TFS sprak eerder al over de zogeheten zes-punten wedstrijd.

Een halfuur eerder dan gebruikelijk is het scheidsrechter Bert Loof die om 14.30 uur het startsignaal geeft voor deze laatste wedstrijd voor de winterstop. Met een groen decor als sfeeractie zijn beide ploegen klaar voor een vermakelijk potje voetbal. TFS heeft aan het begin van de wedstrijd moeite met de roodhemden. Jimte Smit haalt een speler van Donkerbroek van TFS neer op randje zestien en mag van geluk spreken dat de scheidsrechter hier geen gele kaart voor uitdeelt. Uit deze vrijetrap, waar de TFS muur omhoog springt gaat de bal dwars door de muur heen en valt binnen in de korte hoek. Binnen tien minuten staat het al 0-1 voor Donkerbroek. Waar Donkerbroek zich had aangepast aan het spel van TFS was wel te zien. De rood-zwarte mannen stonden met 8 man geparkeerd in de zestien. 

Voor TFS is deze vroege tegengoal olie op het vuur om extra gas te geven. Daan Vlastuin komt op stoom en is al een paar keer gevaarlijk bij de gelijkmaker geweest. Uiteindelijk is het Nanne Nijboer die weg wordt gestoken en de bal koeltjes over de keeper van Donkerbroek weet te krijgen. Met een halfuur gespeeld te hebben staat het 1-1 in de Kompenije. Beide ploegen proberen nog een doelpunt uit te persen voor de rust maar gaan toch met een gelijkspel de kleedkamers in.

 

De tweede helft is nog maar net begonnen of TFS laat duidelijk weten niet met puntverlies de winterstop in te willen gaan. Wessel de Wagt geeft voor en via de keeper en verdediger van Donkerbroek rolt de bal het goal in (2-1).  Donkerbroek zet op zijn beurt in tegenstelling tot de 1e helft hoog druk en komt gevaarlijk dicht bij een doelpunt. De aanvaller krijgt de bal voor de voeten maar dit keer is het TFS keeper Michael Plaisier die de bal knap weet te redden. 

De spanning op een regenachtig Trefpunt wordt bij iedereen steeds groter. 2-1 is natuurlijk een voorsprong, maar niet zo royaal om de wedstrijd met nog ruim een halfuur te gaan al over de streep te trekken. De verlossende 3-1 zit er maar niet aan te komen ondanks een hele grote kans voor Klaas Nijboer die de bal tegen de verdediger weet aan te schieten. Met het steeds aanvallender Donkerbroek weet TFS het In het laatste kwartier zien dat de drie punten in Kompenije blijven. Daan Vlastuin krijgt de bal vanuit een voorzet en schiet hem in de lange hoek (3-1). Ruim vijf minuten later is het weer Daan die ook de 4-1 op zijn naam mag schrijven. Donkerbroek doet er alles aan om er nog wat uit te halen en weet uit de rebound de 4-2 te maken.

 

Het voelt bijna onwerkelijk om te schrijven, maar TFS 1 gaat zonder puntverlies de winterstop in en kan zich ‘herbstmeister’ noemen. Na de winterstop wachten nog twee wedstrijden waarvan de eerste thuis op 18 januari tegen GSVV. Als de groenhemden minimaal gelijkspel spelen is de periodetitel binnen. Een week voordat 't Flaggenskip weer los mag speelt It Twadde om 11 januari 14.00 thuis tegen Zwaagwesteinde 4.

 

Man Of The Match volgens voetbal.nl: Daan Vlastuin