TFS JO-11 eindigt op de tweede plaats na een uiterst vermakelijke kraker tegen VEV'68 JO-11

Gepubliceerd op 11 juni 2026 om 13:11

Drachtstercompagnie - In een rechtstreeks duel om de felbegeerde tweede plaats stonden de talenten van TFS JO-11 en VEV'68 JO-11 tegenover elkaar. In de voorbespreking was de doelstelling helder aan de spelers meegegeven: strijden om die prachtige tweede plek op de ranglijst te behouden. Wat vooraf een kraker beloofde te worden, werd op het veld volledig waargemaakt. In een boeiende wedstrijd lieten beide teams zien waarom zij bovenin meedraaien. Leuk en mooi voetbal ging hand in hand met een gezonde, fysieke strijd dat een genot was om naar te kijken.

 

Wereldgoal van Yward breekt de ban

In het eerste kwartier was het VEV'68 dat het initiatief nam. De gasten creëerden de eerste gevaarlijke mogelijkheden en TFS had het ietwat lastig om in het eigen ritme te komen. De TFS-keeper speelde echter een goede wedstrijd. Hij was uiterst alert bij een hachelijke scrimmage voor het doel, hield diverse ballen tegen. De verdedigers Jelmer, Nick, Sebas en Mitchell werden de hele wedstrijd flink op de proef gesteld door het aanvallende VEV'68. Het viertal slaagde echter prima in hun voornaamste taak en loste de defensieve problemen vaak goed op.

Tegen de verhouding van dat moment in toonde de thuisploeg zich uiterst effectief. Nadat de bal bij Lieke terechtkwam, gaf zij een prachtige, scherp ingesneden voorzet. Baltovenaar Yward, die een patent heeft op het maken van uiterst mooie doelpunten, twijfelde geen moment. Hij kopte de bal werkelijk schitterend met een achterwaartse kopbal tegen de touwen: 1-0!

 

Prachtgoal via slim middenveld

Het tweede kwart liet eenzelfde spelbeeld zien, maar TFS kwam nu veel beter in de wedstrijd. Dat was mede te danken aan het slimme middenveld met Jurre, Lieke, Jesse en aanvoerder Liam (speelde wederom ijzersterk). Waar de een meer kiest voor de individuele actie, zorgt de ander juist voor het overspelen en het bewaren van het overzicht.

Vlak voor de rust verdubbelde TFS de marge na een schitterende aanvalsopzet over veel schijven. Vanaf de linkerzijde van het middenveld speelde Jurre ploeggenoot Jesse in. Jesse verlegde het spel razendsnel naar de rechterkant. Daar nam Liam de bal knap aan. De aanvoerder zocht direct zijn tegenstander op, speelde deze fraai uit en liep diagonaal naar het doel. Hij behield perfect het overzicht toen de keeper uitkwam en legde de bal breed op de meegekomen Lieke. Zij twijfelde niet en rondde de aanval eenvoudig af: 2-0. Dat VEV’68 nog geen doelpunt had gemaakt was mede te danken aan het ijzersterke optreden van Jesse. De centrale/verdedigende middenvelder is een harde, onvermoeibare middenvelder die nooit opgeeft en keihard werkt voor het team, oftewel een echter vuurvreter.

 

Complimenten in de rust

In de kleedkamer een uiterst positieve bespreking door de leiding. Er vielen louter complimenten voor de ploeg: het team leverde strijd, leuk voetbal voor de vele toeschouwers die deze avond aanwezig waren. De onderlinge samenwerking was top. De staf had dan ook weinig verbeterpunten voor de tweede helft, behalve de belangrijkste les: de tegenstander absoluut niet onderschatten.

 

Spanning volledig terug

Het begin van de tweede helft bleef een boeiend voetbalgevecht tussen twee gelijkwaardige teams met aan beide zijden diverse voetbaltalenten.

TFS was zelf eerst nog dicht bij de 3-0 toen Yward vanuit stand de bal kiezelhard op het doel schoot waar de bal uiteenspatte op de lat. In plaats van 3-0 werd het even later helaas 2-1. Een handige speler van VEV'68 wist knap drie TFS-spelers te verschalken en faalde niet in de één-op-één met de keeper. De spanning was hierdoor volledig terug en het spel golfde op en neer. Net voor de laatste time-out sloeg VEV'68 opnieuw toe uit een van hun aanvallen, waardoor de stand werd gelijkgetrokken naar 2-2.

In het bloedstollende laatste kwart gaven beide ploegen alles wat ze hadden, maar er werd niet meer gescoord. Al met al was het een uiterst vermakelijke wedstrijd waar alle spelers supertrots op mogen zijn!

Dankzij de uiteindelijke 2-2 eindstand werd de vooraf gestelde doelstelling bereikt: TFS JO-11 eindigt als tweede op de ranglijst in de tweede klasse. Al met al een vermakelijke competitie met zeer goede tegenstanders.

Donny Pilat

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.