Afgelopen zaterdagmiddag nam ’t Twadde het thuis op tegen onze jaarlijkse vrienden van Waskemeer 3. Waar ’t Twadde vorige week nog afreisde naar Waskemeer om het tegen hun vijfde elftal op te nemen, kwam deze zaterdag het derde elftal van de groenhemden op bezoek in De Kompenije. Een soort jaarlijkse uitwisseling, maar dan zonder uitwisselingsstudenten.
Al voor de aftrap bleek dat Arie namens ’t Tredde vorige week behoorlijk wat indruk had gemaakt in Waskemeer en omstreken. De eerste vragen waren dan ook al snel: “Wêr is Kouwe Arie?” en “Docht die ek mei?” Het was duidelijk dat zijn optreden van vorige week niet onopgemerkt was gebleven. Helaas voor de liefhebbers moest Arie deze zaterdag verstek laten gaan. De legende moest het dus even zonder nieuw hoofdstuk doen.
Wie er wel bij waren, waren Jelle Bos en namens het eerste elftal Tim Nijmeijer en Wessel de Wagt. Laatstgenoemden konden na een lange periode eindelijk weer hun eerste minuten maken. Wessel deed dat weliswaar als keeper, maar daarmee was ook meteen het keepersprobleem opgelost. Twee vliegen in één klap dus.
Onder herfstachtige omstandigheden werd er afgetrapt. Wind, regen, af en toe een zonnetje dat inmiddels alweer behoorlijk laag staat: de herfst had zijn intrede duidelijk gemaakt. Het leek erop dat ook ’t Twadde last had van deze manische seizoenswisseling, want na welgeteld één minuut konden de Kompenijsters de bal alweer uit het net vissen. Waskemeer speelde een counter keurig uit en stond direct op 0-1.
Een vroege domper, maar TFS probeerde de rug te rechten. Er werd bij vlagen aardig gevoetbald en de Kompenijsters wisten regelmatig op de helft van de gasten te komen. Het probleem was alleen dat het vizier niet bepaald op scherp stond. De Waskemeer doelman hoefde zich nauwelijks bovenmatig in te spannen.
Tot overmaat van ramp kreeg TFS vlak voor rust ook nog de 0-2 om de oren. Captain Hummel werd bij een voorzet gevonden en schoof de bal eenvoudig binnen. Zo gingen de mannen van Dani Rezelman met een pijnlijke marge van twee aan de thee. En die thee smaakte ongeveer net zo bitter als een Amstelbiertje op een lege maag.
Met een volle bank was er werk aan de winkel. Er werden maar liefst vijf wissels doorgevoerd, bijna tot teleurstelling van huis-DJ Jelle Bos. Die zat immers al de hele wedstrijd klaar om de goaltune door de speakers te laten knallen, maar tot dan toe bleef het angstvallig stil. Met vers bloed in alle linies en Jente Nijboer op het middenveld, die inmiddels bijna liever voetbalt dan korfbalt moest er in de tweede helft iets veranderen.
En dat gebeurde ook. TFS begon goed aan de tweede helft. Nadat Frits eerder al een kans voorlangs had geschoten, was het even later good old Oebele Jan Douma, oftewel Oepie10, die diep werd gestuurd. Met zijn teen, geheel in de stijl van Patrick Kluivert, tikte hij de bal langs de keeper en bracht hij de spanning terug, 1-2!
Plotseling hing er zowaar een remontada in de lucht. De goaltune kon eindelijk worden ingezet, alleen was Jelle Bos inmiddels binnen de lijnen en kon dus niet zijn momentje pakken.
De gelijkmaker leek niet ondenkbaar. Jehannes Nijboer schoot echter hoog over en ook Frits wist opnieuw het doel niet te vinden. En zoals dat in het voetbal vaker gaat: als je hem zelf niet maakt, valt hij aan de andere kant.
Waskemeer kreeg een corner en wist daaruit de 1-3 te maken. Een teruggelegde bal werd door Halbert met een fraaie volley binnengewerkt. Diezelfde Halbert heeft onze mannen van ’t Tredde in het verleden ook al meermaals van een voetbaltrauma voorzien. Blijkbaar heeft hij het ook op ’t Twadde gemunt.
De Kompenijsters probeerden nogmaals aan te zetten, maar liepen keer op keer vast op de goed georganiseerde verdediging van Waskemeer. De gasten gaven weinig meer weg en maakten het vlak voor tijd nog erger. Opnieuw was het Halbert die vanuit een corner toesloeg en de eindstand op 1-4 bepaalde.
Zo stond ’t Twadde van Dani Rezelman opnieuw met lege handen. Toch had er op bepaalde momenten meer ingezeten. De Kompenijsters voetbalden bij vlagen prima, maar het verschil werd uiteindelijk gemaakt door de individuele kwaliteit van Waskemeer. En met Halbert als plaaggeest bij standaardsituaties werd het een lastige middag.
Mooi om te zien was dat er voor een wedstrijd in de reserveklasse behoorlijk wat publiek langs de lijn stond. Daarvoor dank! Ook de derde helft zal ongetwijfeld weer de nodige herstelwerkzaamheden hebben opgeleverd.
Aanstaande zaterdag is ’t Twadde vrij. Maar stilzitten hoeft er op sportpark ’t Trefpunt zeker niet te gebeuren. ’t Tredde en ’t Flaggeskip spelen thuis en ook de hele ochtend staat in het teken van jeugdvoetbal.
Kortom, volop voetbal in De Kompenije. Oant Saterdei!
Reactie plaatsen
Reacties